Deneme Veri Tabanları

İntihal veri tabanlarından İbn Haldun Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari personeli yararlanabilir.

Bir çalışma veya belge içindeki intihal oranını tespit için kullanılabilecek çeşitli intihal tespit araçları vardır. Bu araçlar öğrencilerin çalışmalarını doğrulamak için eğitimciler tarafından kullanılmasının yanı sıra, öğrenciler tarafından çalışmalarında intihal eylemi gerçekleştirmediklerinden emin olmak için de kullanılabilir.

Abone Açık Erişim Atıf İntihal Deneme


Smiley face
Tür : Makale Veri Tabanı
Konu : Ahlak, Bilgi Kuramı, Bilim Felsefesi, Siyaset Felsefesi, Sosyal Felsefe, Tarih Felsefesi, Toplum Felsefesi, Dil Felsefesi, Din Felsefesi, Eğitim Felsefesi, Etik gibi konulardan oluşur.
İçerik : 220’den fazla tam metin dergi ve 1904’ten bugüne Journal of Philosophy dergisinin tüm sayıları için gecikmesiz tam metin erişimle beraber 750.000’den fazla kayıt içermektedir.
Abonelik Durumu : 07 Ocak 2019 – 22 Şubat 2019


Smiley face
Tür : Hukuk Veri Tabanı
Konu : Uluslararası Hukuk Üzerine Oxford Raporları (ORIL) uluslararası kamu davaları, uluslararası mahkemeler ve adli mahkemeler hakkında raporlama yapmak için yeni standartlar belirlemiştir.
İçerik : Vaka raporları, her kararın, metnin yanı sıra bir dizi önemli İngilizce olmayan kararın analitik yorumu ve İngilizce tercümelerinin tam metnini içerir.
Abonelik Durumu : 10 Aralık 2018 – 21 Ocak 2019