Deneme Veri Tabanları

İntihal veri tabanlarından İbn Haldun Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari personeli yararlanabilir.

Bir çalışma veya belge içindeki intihal oranını tespit için kullanılabilecek çeşitli intihal tespit araçları vardır. Bu araçlar öğrencilerin çalışmalarını doğrulamak için eğitimciler tarafından kullanılmasının yanı sıra, öğrenciler tarafından çalışmalarında intihal eylemi gerçekleştirmediklerinden emin olmak için de kullanılabilir.

Abone Açık Erişim Atıf İntihal Deneme

Smiley face
Tür : Makale Veri Tabanı
Konu : Communication Source, yüksek kaliteli EBSCO veri tabanları, Communication & Mass Media Complete ve Communication Abstracts’ın birleşiminden geliştirilmiş olup, iletişim, radyo, televizyon, sinema, basın, yayın ve ilgili diğer tüm alanlardaki en itibarlı ve güvenilir kaynaklara erişim sağlamaktadır. Hemen hemen hepsi hakemli olmak üzere yüzlerce dergi içeren ve kapsamı 1900’lere kadar uzanan Communication Source, bu disiplinler için hazırlanmış en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.
İçerik : 730’dan fazla tam metin dergi, 1.000’den fazla temel kaynak için özet ve indeks bilgisi, 18.000’e yakın terim içeren konu bazlı, taranabilir terimler sözlüğü, 120’den fazla tam metin kitap, Communication & Mass Media Complete veri tabanında olmayan 300’den fazla tam metin dergi, 1900’e kadar uzanan içerik bulunmaktadır.
Abonelik Durumu : Deneme
Deneme Süresi : 1 Aralık 2019

Smiley face
Tür : e-Kitap Veri Tabanı
Konu : Kullanıcı sınırı bulundurmadan 182.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.
İçerik : • Satınalma değeri 33,5 milyon doların üstünde olan 182.000’den fazla disiplinlerarası akademik e-kitap, Harvard University Press, Cambridge University Press, MITPress, University of California Press gibi en önemli 150 üniversite yayınevi tarafından yayımlanan 78.000’den fazla e-kitap, Elsevier, Taylor & Francis, Sage, John Wiley gibi önde gelen yayıncılara ait binlerce e-kitap, CHOICE Dergisi’nin Seçkin Akademik Başlıklar Listesi’nde yer alan 2.420’den fazla e-kitap, 50’den fazla dilde kaynak sunar, örnek olarak 171,000’den fazla İngilizce, 2.600’den fazla İspanyolca ve Fransızca, 4.000’e yakın Almanca kaynak içermektedir.
Abonelik Durumu : Deneme
Deneme Süresi : 1 Aralık 2019

Smiley face
Tür : Makale Veri Tabanı
Konu : Eğitim Fakülteleri için özel olarak tasarlanan Education Source veri tabanı, dünyanın en prestijli ve hakemli eğitim dergileri koleksiyonunu sunmaktadır ve eğitim fakültelerindeki tüm araştırmacılar için birincil danışma kaynağıdır. Arşiv kapsamı 1880’lere kadar uzanan bu eşsiz veri tabanı binlerce dergiye tam metin erişim sağlamaktadır. Education Source veri tabanı, kullanıcılarınızın araştırmalarına değer katacak kitap, dergi, konferans bildirisi, kitap eleştirisi gibi çok çeşitli formatlarda birçok kaynağa erişim sağlamaktadır.
İçerik : 2.000’e yakın tam metin dergi, 3.500’den fazla dergi için indeks ve özet bilgisi, 530’dan fazla tam metin kitap ve monograf, 2.500’den fazla eğitim ile ilgili konferans bildirisi, ERIC’te indekslenen 900’e yakın tam metin dergi, kitap eleştirilerini de içeren 6 milyondan fazla makale kaydı, 1880’e dayanan içerik, Türkiye kaynaklı eğitim bilimleri dergilerinin de içerisinde bulunduğu onlarca farklı ülkeden sağlanan kaynaklar.
Abonelik Durumu : Deneme
Deneme Süresi : 1 Aralık 2019

Smiley face
Tür : Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Konu : Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümleri’ndeki araştırmacılar ve kurumlar için özel olarak tasarlanmış olan Political Science Complete veri tabanı, bu disiplinlerdeki en itibarlı dergilere erişim sağlayan en birincil kaynaktır. Dünya çapında bir bakış açısına sahip bu kapsamlı veri tabanı, modern politik konulara geniş bir çerçeveden ışık tutmakta olup, içerik ve kalite bakımından kendi alanındaki diğer tüm veri tabanlarını geride bırakmaktadır.
İçerik : 700’e yakın tam metin dergi, 330’a yakın tam metin referans kitap ve monograf, 48.000’e yakın tam metin konferans raporu, 28.000’den fazla terim içeren konu terimleri sözlüğü bulunmaktadır.
Abonelik Durumu : Deneme
Deneme Süresi : 1 Aralık 2019


Smiley face
Tür : İstatistik Veri Tabanı
Konu : İstatistik
İçerik : Statista veritabanı 18.000 farklı kaynaktan 60.000’in üzerinde konu alanı için 1.000.000’dan fazla istatistiki veri sunmaktadır. Ülkeler, piyasalar ve endüstriler hakkındaki tüm veriler PPT, XLS, PDF ve PNG formatlarında indirilebilir.
Abonelik Durumu : Deneme