Deneme Veri Tabanları

Deneme veritabanlarından İbn Haldun Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari personeli yararlanabilir.

Kullanıcılardan ve firmalardan gelen talepler doğrultusunda veri tabanları belirli bir süre kullanılabilir. Kullanım durumuna göre, bu veri tabanları abonelik durumuna geçebilir.

Abone Açık Erişim Atıf İntihal Deneme

Smiley face
Tür : Görüntü Veritabanı
Konu : Çok Disiplinli
İçerik : ARTstor Digital Library, başka hiçbir yerde bulunmayan nadir ve önemli koleksiyonlar da dahil olmak üzere, önde gelen müzelerden, fotoğraf arşivlerinden, akademisyenlerden ve sanatçılardan 3 milyon görüntü sunar. Bu koleksiyonlar eğitimde kullanım için izinlidir, çok çeşitli disiplinleri kapsar ve öğretim ve öğrenim için bir dizi özel araçla birlikte sunulur.
Abonelik Durumu : Deneme
Erişim Süresi: 17 Aralık 2020 – 30 Haziran 2021
Smiley face
Tür : Karma Veritabanı
Konu : Ekonomi
İçerik : Ekonomi alanında dünyaca ünlü bir dernek olan American Economy Association’ın temel danışma kaynağı olan EconLit, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’ndeki araştırmacılar için en temel veri tabanıdır. İçerdiği tüm kayıtları tam metin olarak sunmaktadır.
Abonelik Durumu : Deneme
Erişim Süresi: 2 Mart 2021 – 1 Mayıs 2021
Smiley face
Tür : e-Kitap Veritabanı
Konu : Çok Disiplinli
İçerik : Hiperkitap Türkiye’nin ilk ve tek akademik ve genel kültür kitapları içeren dijital kütüphanesidir. Hiperkitap; dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konuda kitap bulundurur. Kullanıcıların kendi e- kütüphanesini oluşturarak, istediği kitapları bu kütüphaneden ödünç alabilmesini sağlar.
Abonelik Durumu : Deneme
Erişim Süresi: 2 Mart 2021 – 1 Mayıs 2021
Smiley face
– Bilgisayardan Erişim
– Mobilden Erişim
Tür : Dil Veritabanı
Konu : Yabancı Dil
İçerik : Rosetta Stone bir çok bağımsız kuruluş tarafından en iyi dil öğrenme aracı olarak seçilmiş olup, kullanıcıya dili klasik yollarla değil, ana dili öğrenirken kullanılan doğal yöntemlerle geliştirilen, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion yaklaşımıyla öğretir. Bu özelliğiyle diğer tüm dil öğrenme araçlarından ayrılır.
Abonelik Durumu : Deneme
Erişim Süresi: 8 Mart 2021 – 15 Mayıs 2021
Smiley face
Tür : Sunum Veritabanı
Konu : Çok Disiplinli
İçerik : Akademik Sunum üniversite eğitimi sırasında kullanılabilecek 10.000’den fazla sunumu içeren bir veri tabanıdır. Çoğunluğu lisans ve lisansüstü dersleri ve bu derslerin konularını kapsayan sunumlar konularına göre sınıflandırılmıştır. Akademik sunum, bir veri tabanı olarak sunumu barındırmanın yanında sunumların online/uzaktan eğitim sırasında kolayca gösterimi/kullanımı ve öğrenciler ile paylaşımını da sağlar.
Abonelik Durumu : Deneme
Erişim Süresi: 10 Kasım 2020 – 31 Haziran 2021