İntihal Veri Tabanları

İntihal veri tabanlarından İbn Haldun Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari personeli yararlanabilir.

Bir çalışma veya belge içindeki intihal oranını tespit için kullanılabilecek çeşitli intihal tespit araçları vardır. Bu araçlar öğrencilerin çalışmalarını doğrulamak için eğitimciler tarafından kullanılmasının yanı sıra, öğrenciler tarafından çalışmalarında intihal eylemi gerçekleştirmediklerinden emin olmak için de kullanılabilir.

Abone Açık Erişim Atıf İntihal Deneme

Smiley face Smiley face
Tür : İntihal
Konu : Benzerlik Kontrolü
İçerik : İntihal.Net benzerlik kontrolü yapmak üzere geliştirilmiş İnternet tabanlı bir denetim ve raporlama yazılımıdır. Erişim için gerekli kullanıcı adı ve şifre Kütüphane Daire Başkanlığından sağlanabilir.
Abonelik Durumu : Deneme
Deneme Süresi : 31 Aralık 2019
Smiley face Smiley face
Tür : İntihal
Konu : Benzerlik Kontrolü
İçerik : iThenticate veritabanı lisans anlaşması gereği, akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki intihal oranının tespiti için kullanılmaktadır. Bu nedenle, öğrencilere ait ödev-proje ve tezlerin kontrolünde kesinlikle kullanılmamalıdır. Doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir. Erişim için gerekli kullanıcı adı ve şifre Bilgi Merkezi Daire Başkanlığından sağlanabilir.
Abonelik Durumu : ULAKBİM – EKUAL
Smiley face Smiley face

Tür : Benzerlik Tespit Platformu
Konu : İntihal
İçerik : Turnitin, belgelerin orijinalite kontrollerinin yapılmasını sağlayan dünyanın en önde gelen yazılımlarındandır. Turnitin zengin geri bildirim sağlayarak ve intihali önleyerek öğrencilerin yazım yeteneklerini geliştirmektedir. Belirli bir zaman aralığında orijinal yazımı teşvik eder. Günümüz eğitimcileri ve yöneticileri öğrencilerin bilgiyi doğru, düşünerek ve yasal bir şekilde kullanmalarını teşvik etmeye çalışmaktadır. Milyarlarca internet kaynağına erişilebilirlik sayesinde öğrenciler, bir kaynağın tüm paragraflarını bir saniyede kopyalayıp yapıştırabilmektedir.

>> Kullanım kılavuzu için tıklayın:

Abonelik Durumu : ULAKBİM – EKUAL