İntihal Veri Tabanları

İntihal veri tabanlarından İbn Haldun Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari personeli yararlanabilir.

Bir çalışma veya belge içindeki intihal oranını tespit için kullanılabilecek çeşitli intihal tespit araçları vardır. Bu araçlar öğrencilerin çalışmalarını doğrulamak için eğitimciler tarafından kullanılmasının yanı sıra, öğrenciler tarafından çalışmalarında intihal eylemi gerçekleştirmediklerinden emin olmak için de kullanılabilir.

Abone Açık Erişim Atıf İntihal Deneme

Smiley face Smiley face
Tür : İntihal
Konu : Benzerlik Kontrolü
İçerik : iThenticate veritabanı lisans anlaşması gereği, akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki intihal oranının tespiti için kullanılmaktadır. Bu nedenle, öğrencilere ait ödev-proje ve tezlerin kontrolünde kesinlikle kullanılmamalıdır. Doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir. Erişim için gerekli kullanıcı adı ve şifre Kütüphane Daire Başkanlığından sağlanabilir.
Abonelik Durumu : ULAKBİM – EKUAL
Smiley face Smiley face

Tür : Benzerlik Tespit Platformu
Konu : İntihal
İçerik : Turnitin, intihal tespit hizmeti veren bir veritabanıdır. Öğretim üyeleri bu sistem aracılığı ile öğrencilerin ödev ve tezlerini daha önce Turnitin’e aktarılmış olan milyonlarca ödev, internette arşiv veya güncel olan web sayfaları, ticari elektronik veritabanlarında yer alan dergi makaleleri ve elektronik kitaplarla karşılaştırabilirler.

>> Kullanım kılavuzu için tıklayın:

Abonelik Durumu : ULAKBİM – EKUAL